Aktualności

Żeglarski Puchar Trójmiasta za nami...

Za nami trzy dni żeglarskiego święta. Miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk gościły w tym roku osiemdziesiąt trzy załogi, które rywalizowały w regatach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Po trudnych warunkach atmosferycznych pierwszego dnia, niedziela przywitała zawodników pięknym słońcem i silnym wiatrem, o sile około 20 węzłów.Odbyły się dwa wyścigi, a dzięki usytuowaniu boj blisko sopockiego molo, kibice mogli podziwiać startujące w regatach jachty w pełnej krasie. Nie brakowało emocji i walki do samego końca, o czym najlepiej świadczy falstart generalny w piątym wyścigu. Po zakończeniu rywalizacji jachty wpłynęły do Gdańska, gdzie na Ołowiance, przy Narodowym Muzeum Morskim, odbyło się uroczyste zakończenie regat i dekoracja zwycięzców.
Organizatorzy podkreślili, że trudne warunki na wodzie były wyzwaniem dla wielu załóg, ale co ważne wszyscy udowodnili, że umieją rywalizować w duchu fair play.Kolejna edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta udowodniła, że żeglarstwo i imprezy regatowe mogą być doskonałą wizytówką regionu a wysoka frekwencja i zaangażowanie załóg to zapowiedź bardzo ciekawego sezonu 2015. Kolejne regaty cyklu Pucharu Bałtyku Południowego rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej to Puchar Mariny Gdańsk, a na początku lipca odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski i regaty NordCUP.

W tym doborowym żeglarskim towarzystwie nie zabrakło naszego "Generała Zaruskiego", który z gośćmi specjalnymi imprezy żeglował jako jacht honorowy i kibicował zmaganiom załóg.

Więcej szczegółów, w tym wyniki regat, znajdziecie na Stronie organizatora

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo