Nadchodzące wydarzenia

Zlot "Baltic Sail"

Zlot "Baltic Sail" to najważniejsza impreza żeglarska w Gdańsku. Jako flagowa jednostka Miasta Gdańska, STS "Generał Zaruski" będzie tam na pewno :).Jak co roku z początkiem lipca, w Gdańsku odbywa się największa w naszym mieście i jedna z większych w Polsce, impreza żeglarska.
Przez cztery dni na Motławie będą królowały żagle oraz szeroko rozumiana kultura i tradycja morska, za sprawą zlotu „Baltic Sail”, Festiwalu „Szanty pod Żurawiem” i wielu towarzyszących wydarzeń. Wszystkich atrakcji jakie przygotowali organizatorzy nie sposób wymienić i opisać.
Nie zabraknie w tym towarzystwie naszego gdańskiego żaglowca. Jak rok temu będzie można zwiedzić Zaruskiego, spotkać się z załogą oficerską, wysłuchać morskich opowieści. Dodatkową atrakcją na Zaruskim w tym roku będą kilkugodzinne rejsy (będące tradycją zlotu), na które można się zgłaszać u organizatorów. Żeglarski weekend w Gdańsku zwieńczy w niedzielę parada jednostek na Motławie, którą poprowadzi nie kto inny, a gdańska jednostka flagowa STS "Generał Zaruski" :).

Po dalsze informacje na temat tego żeglarskiego święta odsyłam Was na stronę:

Zlot Baltic Sail

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo