Aktualności

Ferie, ferie i po feriach... :)

Bawiliśmy się, jak zawsze, dobrze a wśród gości nie zabrakło także żeglarzy starszego pokolenia.Choć przed nami jeszcze weekend na dokończenie ferii, już teraz możemy podsumować wspólnie spędzony czas, bo regularne zajęcia na pokładzie gdańskiego żaglowca właśnie się zakończyły. Od początku spotkania przybrały formę mini-kursu podstaw żeglarstwa i wytrwali mieli okazję przejść przez cykl szkoleniowy, który pomógł im wyrobić sobie pogląd na temat żeglarstwa i zapałać do niego sympatią czy wręcz zachwytem, obiecując udział w przygotowaniach do najbliższego sezonu żeglarskiego, a także w dostępnych rejsach.

W sumie w ciągu minionych dwóch tygodni w zajęciach na STS "Generał Zaruski" udział wzięło ok. 40 osób, a wśród nich oprócz załogi szkolnej pobierającej nauki, znaleźli się też opiekunowie jak rodzice czy dziadkowie. Było to o tyle ciekawe i wnoszące do zajęć dodatkową wartość, że wśród opiekunów trafiali się dawni żeglarze z rozległym doświadczeniem. Wizyta na Zaruskim z jednej strony przywodziła na myśl wspomnienia minionych rejsów i nastrajała wszystkich sentymentalnie, z drugiej jednak była okazją do poznania nowoczesnej techniki i systemów bezpieczeństwa znajdujących się na jachcie. Bo Zaruski choć historyczny i zabytkowy, jest przecież aktualnie pełniącą służbę na morzu jednostką i jako taka podlega współczesnym poważnym wymogom dotyczącym wyposażenia i bezpieczeństwa żeglugi.

Tak więc mamy się z czego cieszyć, a nasi młodzi goście wracają z ferii z głowami pełnymi nowych ciekawych wiadomości i - w przypadku niektórych - pomysłów na życie :). Z kolei Piotr Królak, nasz oficer programowy, organizator i wykładowca, ma pewnie satysfakcję z dobrze wykonanej pracy z młodzieżą.

Dziękujemy Wam za wspólną naukę i zabawę oraz zapraszamy ponownie! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo