Aktualności

PEM - EkoInspiracją 2014! Gratulujemy!

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku podczas uroczystej gali siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymał nagrodę EKO Inspiracja 2014.

Celem konkursu „Odpowiedzialnie z Naturą” jest wspieranie działań na rzecz społecznej edukacji ekologicznej oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju.
Rada programowa plebiscytu doceniła gdańską inicjatywę, w kategorii PARTNERSTWO.
To dowód uznania dla wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w realizację Programu.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem udanej współpracy instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, biznesu oraz władz samorządowych i centralnych. W ramach zajęć szkolnych wszyscy uczniowie pierwszych klas gdańskich gimnazjów wypływają w jednodniowe rejsy edukacyjne. Na wodzie uczą się podstaw żeglarstwa, poznają morską historię swojego miasta, zgłębiają wiedzę na temat fauny i flory Bałtyku oraz dowiadują się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Z sukcesu PEM cieszymy tym bardziej, iż od początku ze sobą współpracujemy - Program wspierał odbudowę Zaruskiego, a my promowaliśmy to dzieło wśród gdańskich gimnazjalistów, biorących udział w Programie. Od dwóch lat współorganizujemy również rejsy na STS "Generał Zaruski" dla laureatów konkursów organizowanych przez PEM.

Przyjaciołom z PEM serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślności! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo