Aktualności

Przełamując nie tylko fale - było super! :)

W piątek ze swojego pełnomorskiego rejsu wróciła załoga podopiecznych stowarzyszenia "Przełamując nie tylko fale", organizującego zajęcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.Zaczęło się sztormowo, ale załoga znalazła na to sposób, zawijając do malowniczego portu w Jastarni. W tym czasie na morzu szalał sztorm, a potężne wiatry można było obserwować także na lądzie. Po nocy spędzonej w Jastarni, załoga udała się asekuracyjnie do Helu i stamtąd wyruszyła dopiero w rejs na północ. Żaglowiec odwiedził partnerskie dla Gdańska miasto Kalmar, gdzie spotkania z budowniczym Zaruskiego, panem Bertilem Lundem, stały się już niemal tradycją. Gdy tylko nasz przyjaciel z Ekenas, Mats Meyerhoffer zobaczy nas na "radarze", zaraz organizuje przyjazd i spotkanie z załogą. To bardzo miłe przeżycie dla wszystkich za każdym razem. Nie obeszło się także bez zwiedzania zamku w Kalmarze i muzeum morskiego w Karlskronie. Dla naszych załogantów były to bardzo ekscytujące przeżycia, z czego dorobiliśmy sporej ilości zdjęć.
Rejs był bardzo dobrze przygotowany, a szczególne wyrazy uznania należą się opiekunom i terapeutom ze stowarzyszenia "Przełamując nie tylko fale", którzy zadbali o bezpieczeństwo i maksimum korzyści edukacyjnych dla swoich podopiecznych. Widać że przy odpowiedniej determinacji i fachowym podejściu do rzeczy, realizacja rejsu dla załogi z ograniczeniami fizycznymi, nie jest trudna, a może być źródłem wielu wspaniałych przeżyć i doświadczeń.

Ekipie stowarzyszenia gratulujemy sukcesu organizacyjnego, a Was zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z tej wyprawy :).

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo