Aktualności

Perspektywy współpracy...

W piątek wzięliśmy udział w kolejnej konferencji Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej, zrzeszającej przedstawicieli polskich i niemieckich miast, instytucji kulturalnych i oświatowych.W spotkaniu wzięli udział prezydenci i burmistrzowie m.in. z Malborka, Gołdapi, Piły, Gdańska, Łodzi, Siedlec, oraz przedstawiciele Sachsen, Hessen, Brandenburgii, polsko-niemieckiego parlamentu młodzieżowego i Instytutu Goethego z Warszawy. W ramach spotkania odbyły się warsztaty: Współpraca Młodzieży - nowe formy na gruncie historii oraz Współpraca międzynarodowa organizacji pozarządowych. Prezentowanych było wiele różnych projektów międzynarodowych, realizowanych głównie przez młodzież, na rzecz lokalnych społeczności. Było w tym dużo ciekawych inicjatyw z zakresu edukacji, kultury i sztuki, wymiany młodzieżowej i budowania wzajemnych relacji.
Projekt odbudowy Zaruskiego i realizowane na nim aktywności bardzo się spodobały. Po prezentacji miałem okazję rozmawiać z prezydentem Piły, który - będąc zawołanym żeglarzem - ma pomysły wspólnych przedsięwzięć z wykorzystaniem Zaruskiego. Z propozycją wspólnych rejsów wyszedł także przedstawiciel młodzieżowego parlamentu polsko-niemieckiego, Richard Pyritz.
Cieszy nas tak dobre przyjęcie na międzynarodowym forum, a jeśli zaowocuje to ciekawymi wspólnymi przedsięwzięciami żeglarskimi dla młodzieży, będziemy zadowoleni podwójnie.

Relacjonował dla Was Krzysztof Dębski, kier. Biura Armatorskiego.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo