Nadchodzące wydarzenia

Rejs techniczny na Bornholm

Nowością przyszłego sezonu, może być rejs techniczny do Nexo na Bornholmie.

Potrzeba organizacji takiego rejsu, wzięła się z konieczności zorganizowania frontu robót nad częścią podwodną kadłuba. Chodzi o konserwację poszycia, wymianę zabezpieczenia antykorozyjnego, regulację wałów i śrub napędowych, mycie i płukanie zęzy.
Dlaczego akurat do Nexo? Po wielu próbach i przeglądzie niemal całego polskiego rynku usług stoczniowych, okazuje się że dokowanie tej wielkości jednostki, jest albo zbyt kosztowne albo skomplikowane lub niemożliwe technicznie.
Natomiast nasze wizyty w Nexo na Bornholmie pokazały, że istnieje tam świetnie zorganizowana i przystępna cenowa baza warsztatowa, z dźwigiem, rusztowaniem i zapleczem technicznym, utrzymywana przez lokalne władze.
Tak więc jeśli wszystko dobrze pójdzie, już pierwszego maja płyniemy w rejs, a udział w nim wezmą szkutnicy, mechanicy i młodzi żeglarze-wolontariusze.

Jeśli ten plan się powiedzie, a nasze oczekiwania techniczne zostaną zaspokojone, wówczas tego typu wyprawy mogą na stałe wejść do kalendarza rejsów na otwarcie sezonu żeglarskiego, lub w sytuacji gdy potrzebne będzie dokowanie jednostki dla prac nad częścią podwodną kadłuba.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo