Aktualności

Rejs "Tylko dla orłów" - ostatnie miejsca!

Rekrutacja załogi weszła w decydującą fazę. Zgłasza się sporo osób, wpływają wpłaty, a wolnych miejsc jest coraz mniej.Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszą propozycją. Widać "żeglarskich Orłów" w Polsce nie brakuje. A także osób, które chciałyby swoje morskie kwalifikacje podnosić w jesiennym rejsie i w ten sposób zdobyć "żeglarskie skrzydła" :).
Przypomnijmy, iż wzorem roku ubiegłego, październikowy rejs ma być podsumowaniem sezonu oraz stawieniem czoła jesiennemu Bałtykowi. Popłynąć może każdy kto skończył 15 lat i spełni wymogi formalne organizatora. Nie mniej jednak polecamy ten rejs szczególnie doświadczonym żeglarzom :).
Rejs odbędzie się w terminie 03-09.10.2014 r., zacznie i skończy w Gdańsku, a dokładna trasa zostanie zaplanowana w najbliższym czasie. Nie mniej jednak możecie być pewni, że kapitan wybierze najkorzystniejszy wariant tak aby i żeglarstwa było dużo i udało się odwiedzić jakieś atrakcyjne lokalizacje (wszystko zależy od warunków pogodowych).
Warunkiem udziału w rejsie (oprócz minimalnego wieku), będzie udział w kosztach jego organizacji.

W programie szkoleniowym rejsu przewidziano m.in. następujące tematy:
  1. Jak żeglować bezpiecznie: wyposażenie ratunkowe i przeciwpożarowe, autoasekuracja.
  2. Nawigacja: nauka pracy z mapą, poznanie działania urządzeń nawigacyjnych, pozyskiwanie i analiza prognoz pogody, pomoce nawigacyjne, locja.
  3. Astronawigacja dla zainteresowanych.
  4. Budowa jachtu na przykładzie STS "Generał Zaruski".
  5. Obsługa takielunku i instalacji jachtowych.
  6. Specyfika życia na żaglowcu: podział na wachty, obyczaje i tradycje żeglarskie.
  7. Historia STS "Generał Zaruski" i dzieło jego odbudowy przez Miasto Gdańsk.
Zainteresowanych udziałem w rejsie, prosimy o kontakt z Biurem Armatorskim (zakładka "Kontakt"). O przyjęciu w poczet załogi decyduje moment dokonania wpłaty na częściowe pokrycie kosztów konsumpcyjnych rejsu.

AHOJ!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo