Aktualności

Z Rostocku "na bogato"... ;):)

Nasz powrót z Hanse Sail w Rostocku obfitował w przygody i atrakcje, bez dwóch zdań.

Dzięki bardzo sprzyjającej pogodzie i pomyślnym wiatrom (pchającym nas do celów), udało nam się odwiedzić kilka pięknych miejsc, a na koniec zaliczyć "Operację Gdynia Sails". I to też nie wszystkie atrakcje...

Żeglarska przygoda zaczęła się dla naszej nowej załogi, udziałem w końcowej fazie zlotu "Hanse Sail". Po tym okazałym wstępie, udaliśmy się do Kopenhagi, gdzie młodzież zwiedziła miasto oraz piękny hanzeatycki port. Następnie Zaruski skierował swój bukszpryt w stronę Bornholmu (nie obyło się bez dodatkowej atrakcji - zmagania z przeciwnym wiatrem w kanale). W czasie postoju w Nexo zorganizowana została wycieczka autokarowa i zwiedzanie wyspy. Następnie, w drodze do Gdańska, Zaruski odwiedził Ustkę i skierował się do Gdyni, gdzie miał wziąć udział w obchodach 40-lecia "Operacji Żagiel". Oprócz tylu ciekawych miejsc, zwiedzania, plażowania i morskich atrakcji, młodzież uczestniczyła w zajęciach żeglarskich na Zaruskim, z których zapewne na długo zapadnie im w pamięć wykład i warsztaty z nawigacji.
W Gdyni czekał ich również ciekawy program. Organizatorzy zlotu uczynili z Zaruskiego wodną scenę koncertu rockowego i w niedzielę po zmierzchu, na stojącym w Basenie Prezydenta Zaruskim, wystąpił zespół Dick4Dick. Jego rockowy repertuar okazał się być świetną propozycją, po występie szantowym z pokładu "Zawiszy Czarnego". Nasza załoga niesiona fantazją zaprezentowała spontaniczny "show" baletowy, poubierana w kamizelki ratunkowe :). Organizatorzy zlotu zadbali także o dodatkowe atrakcje dla młodzieży, m.in. możliwość bezpłatnego zwiedzania gdyńskich muzeów.
Tak więc przygód i ciekawych propozycji było bez liku, ale przyznać też trzeba, iż młodzież bardzo chętnie garnęła się do pomocy załodze oficerskiej, podczas zwiedzania naszego żaglowca i obsługi gości imprezy. Bardzo Wam za to dziękujemy! Tak trzymać! :)

Zapraszam Was do obejrzenia poniższej foto-relacji Mirka Bieleckiego...

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo