Nadchodzące wydarzenia

Przełamując nie tylko fale...

W drugiej połowie września wypływamy w tygodniowy rejs z podopiecznymi Stowarzyszenia "Przełamując nie tylko fale"

Gościliśmy już u siebie kadrę i podopiecznych stowarzyszenia, jednak były to tylko krótkie odwiedziny i zapoznanie ze statkiem. Tym razem będzie to pełnowymiarowy rejs. Dodać należy iż nie pierwszy dla młodzieży z PNTF.
Stowarzyszenie zajmuje się aktywizacją społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie. Żeglarstwo jest do tego świetną okazją, a jego podopieczni mają już za sobą niejeden rejs.
To bardzo budujący przykład zaangażowania w organizację ciekawych form aktywności osobom, które z racji swych ograniczeń nie mogą same o to zadbać. Zaruski kibicuje takim przedsięwzięciom i gdy zgłosił się do nas we wrześniu 2013 prez. Jacek Sołtanowicz, spodobał nam się pomysł organizacji rejsu o charakterze integracyjno-aktywizującym.
Tym bardziej, że właśnie żeglarstwo jest formą aktywności która tak dobrze się sprawdza w takiej działalności, iż co roku podopieczni Stowarzyszenia płyną w ciekawy rejs. Bardzo dobrze się w nich czują, a praca załogi wspomaganej przez fachową kadrę terapeutyczną, przebiega we wzorowy sposób. Panu Sołtanowiczowi gratulujemy pomysłu i determinacji w realizacji celów (wiadomo że nie jest to łatwe i trzeba sporo zacięcia, by pokonać wszystkie trudności, tak natury formalnej, jak i finansowej).

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo