Aktualności

Uroczyste podsumowanie pomorskiego projektu na Zaruskim

W poniedziałek 16.06.2014 r. odbyło się w Gdańsku podsumowanie programu edukacji morskiej, realizowanego w naszym województwie w ramach projektu "Pomorskie - dobry kurs na edukację".

Mieliśmy zaszczyt gościć na Zaruskim Marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka oraz uczestników programu.
Po sobotnio-niedzielnych kłopotach pogodowych, tym razem otoczyła nas słoneczna aura, dzięki czemu cała uroczystość miała malowniczy charakter, a uczniowie pomorskich szkół którzy wzięli udział w krótkim rejsie na STS "Generał Zaruski", przeżyli niezapomniane chwile.

Projekt edukacyjny "Pomorskie – dobry kurs na edukację". Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską, realizowany pod hasłem Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy, to propozycja skierowana do pomorskich szkół podstawowych. Celem projektu jest przede wszystkim rozwój kompetencji kluczowych uczniów.
Działania proponowane w ramach projektu dotyczą tematyki morskiej oraz żeglarstwa, odwołują się tym samym do bogatej tradycji morskiej w regionie. Założeniem projektu jest powiązanie wiedzy i umiejętności zdobywanymi w szkole z umiejętnościami rozwijanymi w trakcie zajęć praktycznych na wodzie.
Przez cały rok szkolny uczniowie pod opieką nauczyciela zgłębiają wybrane zagadnienia dotyczące tematyki morskiej, gromadzą i szeregują wiedzę na dany temat, aby na koniec przedstawić ją w wybranej przez siebie, atrakcyjnej formie. W ten sposób powstaną strony internetowe, prezentacje multimedialne, a być może nawet gazety czy przedstawienia teatralne.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo