Aktualności

Dominika Milczarek - Lubeka raz jeszcze :)

Worek z relacjami z Lubeki rozwiązał nam się na dobre :). Dziś publikujemy wrażenia z rejsu, spisane przez Dominikę Milczarek ze Słupska.

W dniach 18-28 maja odbył się wyjazd z okazji 34 zjazdu Hanzy w Lubece. Ja, wraz z 19-ką pozostałych uczestników z całej Polski, spotkałam się dopiero w dzień wyjazdu w Gdańsku. Około 16.00 wypłynęliśmy z Gdańska żaglowcem STS "Generał Zaruski" i rozpoczęła się nasza wielka przygoda.Już na początku wyprawy wszyscy się ze sobą bardzo zżyliśmy - nie tylko z uczestnikami rejsu, ale także z oficerami.
Do Lubeki płynęliśmy przez cztery dni zatrzymując się po drodze w niemieckim mieście Travemunde. Kiedy dopłynęliśmy do naszego miejsca docelowego wszyscy zrobiliśmy wielkie „ŁAŁ”. Lubeka zrobiła na nas wielkie wrażenie.
Podczas trzech dni spędzonych w mieście hanzeatyckim braliśmy udział w licznych uroczystościach i imprezach, a także warsztatach np. tanecznych, radiowych, fotograficznych i aktorskich. Podczas ich trwania mieliśmy okazję poznać się z młodzieżą innych miast Hanzy.
Oprócz warsztatów wszyscy mieliśmy też okazję brać udział w konferencji podczas której rozmawialiśmy na różne tematy dotyczące Hanzy, a następnie głosowaliśmy na temat przyjęcia w krąg młodej Hanzy 16-latków i 25-latków. Podczas naszych spotkań miałam także możliwość doskonalenia znajomości języka, ponieważ rozmawialiśmy tam przede wszystkim po angielsku. Mogliśmy wymieniać się naszymi doświadczeniami i rozmawiać na temat naszych miast i krajów.Po naszych codziennych zajęciach często chodziliśmy po lubeckim starym mieście, zwiedzaliśmy i podziwialiśmy jego uroki. Lubeka oczarowała nas.
Niesamowite wrażenie zrobiła też na mnie parada, która odbyła się pierwszego dnia. Reprezentowaliśmy na niej żaglowiec "Generał Zaruski". Parada zakończona była wielkim powitaniem wszystkich uczestników i reprezentantów, a także niesamowitym pokazem sztucznych ogni. Piękny widok!
Podsumowując, myślę że nigdy nie zapomnę tej podróży, a także wszystkich poznanych ludzi. Myślę, że wyjazd do Lubeki zmienił mnie i mój światopogląd. Od teraz chciałabym móc współpracować z Hanzą, a także mieć jeszcze bliższy kontakt z żeglarstwem poprzez np. częstszy udział w rejsach .

Dominika Milczarek, Słupsk

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo