Aktualności

Ruszyła kolejna edycja Programu Edukacji Morskiej!

W dniu wczorajszym w Ośrodku Kultury Morskiej CMM w Gdańsku, miała swą inaugurację kolejna edycja Programu Edukacji Morskiej.

Przypomnijmy że pomysłodawcą tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest żeglarski mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz, a Program na zlecenie Prezydenta Miasta realizuje Fundacja Gdańska. W tegorocznej piątej już edycji ok. 3500 gdańskich gimnazjalistów, będzie miało okazję zasmakować żeglarskiej przygody. W tak chwalebnym żeglarskim przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć Zaruskiego. Od początku akcji wspieramy ją sercem i czynem, zaopatrując uczestników programu w aktualne foldery poświęcone odbudowie Zaruskiego i pamiątkowe wlepki “Generał Zaruski – ratuję Żaglowiec”. Mamy nadzieję że młodzi ludzie zwiążą się z żeglarstwem i w przyszłości staną na pokładzie Generała.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku, od tego czasu w rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej wypłynęło ponad 14 tysięcy uczestników! Obecny na wczorajszej inauguracji Prezydent Paweł Adamowicz podkreślił, że inicjatywa rozwija się z każdą edycją i wzbogacana jest o nowe elementy. Jednym z podstawowych filarów Programu jest przekazywanie młodzieży wiedzy na temat bogatej, morskiej tradycji Gdańska. Uczniowie mijając Stocznię Gdańską, Westerplatte, zwiedzając Twierdzę Wisłoujście poznają znaczenie morza w historii ich miasta. Drugim filarem Programu jest oczywiście sport i promocja aktywności fizycznej.

Tak trzymać! AHOJ! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo