Aktualności

Przełamując nie tylko fale

Żeglarstwo jest dobre dla każdego i niemal nie ma tu ograniczeń jeśli chodzi o kondycję fizyczną czy umysłową.

W pięknym wiosennym słońcu gościliśmy na Zaruskim podopiecznych Stowarzyszenia "Przełamując nie tylko fale", którzy popłyną z nami w rejs we wrześniu, a dziś przyszli z opiekunami, by obejrzeć jednostkę i narobić sobie apetytu na żeglowanie. Stowarzyszenie zajmuje się aktywizacją społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie. Żeglarstwo jest do tego świetną okazją, a jego podopieczni mają już za sobą niejeden rejs.
To bardzo budujący przykład zaangażowania w organizację ciekawych form aktywności osobom, które z racji swych ograniczeń nie mogą same o to zadbać. Zaruski kibicuje takim przedsięwzięciom i gdy zgłosił się do nas we wrześniu 2013 prez. Jacek Sołtanowicz, spodobał nam się pomysł organizacji rejsu o charakterze integracyjno-aktywizującym.
Tym bardziej, że właśnie żeglarstwo jest formą aktywności która tak dobrze się sprawdza w takiej działalności, iż co roku podopieczni Stowarzyszenia płyną w ciekawy rejs. Bardzo dobrze się w nich czują, a praca załogi wspomaganej przez fachową kadrę terapeutyczną, przebiega we wzorowy sposób. Panu Sołtanowiczowi gratulujemy pomysłu i determinacji w realizacji celów (wiadomo że nie jest to łatwe i trzeba sporo zacięcia, by pokonać wszystkie trudności, tak natury formalnej, jak i finansowej).

Dzisiejsze spotkanie było okazją do uśmiechów i pełnych dobrego nastawienia oczekiwań na wrześniowy rejs. Wierzymy że właśnie tak dobrze nam się on uda, a młodzież przeżyje kolejną wspaniałą przygodę, o które w codziennym życiu nie jest przecież łatwo.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo