Aktualności

Historia zachowana...

Z satysfakcją informujemy, iż zakończył się proces przenoszenia na nową stronę, archiwum projektu "Gdańsk ratuje Żaglowiec".

Zajęło to sporo czasu, ale też i objętość historii odbudowy gdańskiej jednostki flagowej, jest znacząca. To przecież 4 lata, wiele wydarzeń, relacji, zdjęć i filmów. Zapraszamy do zakładki PROJEKT/ HISTORIA PROJEKTU, gdzie wszystkie lata w czytelnym i wygodnym w nawigacji podziale na miesiące oraz artykuły, są do Państwa dyspozycji.
Gdyby chcieć to zmierzyć, to wyszłoby ich kilkaset, w większości bogato ilustrowanych materiałami foto i wideo. Każdy z nich wymagał indywidualnego, ręcznego przeniesienia treści, grafik i plików multimedialnych, formatowania tekstu, dopasowania do obecnej struktury strony i układu treści. Nasza poprzednia strona, pracująca w środowisku WordPress, nie pozwalała na inną metodę przeniesienia zawartości do bazy CMS.
Ale warto było oddać się tej nieco benedyktyńskiej pracy, by zachować tę historię i ślady drogi jaką przebyliśmy wspólnie, by znaleźć się z Zaruskim w tym miejscu w jakim jesteśmy teraz.
Obecnie te wspomnienia są świeże, bo proces odbudowy zakończył się raptem trochę ponad rok temu. Jednak za 5, 10 czy 20 lat ta historia nabierze jeszcze większej wartości i fajnie będzie móc do niej zajrzeć :).

Zapraszam w podróż w czasie...

Krzysztof Dębski, kier. Biura Armatorskiego MOSiR w Gdańsku

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo