Aktualności

Przygotowania do rejsów MAST

Rozpoczęły się warsztaty przygotowujące młodych adeptów żeglarstwa do rejsów organizowanych w ramach projektu unijnego MAST.

Pięćdziesięciu uczestników podzielonych na pięć grup poznaje każdy zakamarek statku, dowiaduje się w jaki sposób prowadzić nawigację oraz jak obsłużyć żagle używając kilkudziesięciu lin o dziwnie brzmiących nazwach. A żeby nie było za łatwo, dodatkowo uczy się tych nazw w języku angielskim. Jest to niezbędne, wszak załogi podczas rejsów MAST stanowią nie tylko Polacy, lecz także Szwedzi, Litwini i Niemcy. Młodzież przychodzi na jacht codziennie, gdzie oprócz zdobywania wiedzy, pomaga przy pracach porządkowych na pokładzie. To warunek konieczny, aby później wziąć udział w pełnomorskim rejsie na jednym z żaglowców floty projektu MAST – Sarpenie, Brabanderze czy Generale Zaruskim. Zarówno zajęcia, jak i rejsy są współfinansowane ze środków unijnych, więc uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.
Zajęcia potrwają do 18.04., potem już tylko ostatnie przygotowania i STS "Generał Zaruski" rozpoczyna swój kolejny żeglarski sezon.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo