Aktualności

Wodny Gdańsk rozkwita

W miniony poniedziałek wraz z projektem „Gdańsk ratuje Żaglowiec” mieliśmy dużą przyjemność gościć na uroczystości oficjalnej inauguracji gdańskiego Programu Ożywienia Dróg Wodnych.

To między innymi dzięki temu przedsięwzięciu (a właściwie – pakietowi inwestycji), w Gdańsku powstała infrastruktura wspierająca wykorzystanie dróg wodnych na terenie miasta i jego okolic.Wiele osób nawet nie wie ile w Gdańsku jest wody, ile ciekawych szlaków wodnych które można przemierzać kajakiem, jachtem czy tramwajem wodnym. Właśnie ta ostatnia kategoria miała swój debiut podczas wczorajszej uroczystości. Gdańsk na wzór wielu bogatych w wodę miast, dorobił się własnej sieci połączeń wodnych realizowanych za pomocą przyjaznych i atrakcyjnie wyglądających stateczków przystosowanych do rejsów po wodach śródmiejskich.
W ramach inwestycji powstało także kilka bardzo ważnych obiektów o szeroko rozumianym zastosowaniu wodnym – żeglarskim, motorowodnym, kajakarskim. Wczorajsza uroczystość miała miejsce na terenie nowo otwartej mariny przy ul Tamka w Gdańsku. Obiekt wyposażony jest w miejsca do cumowania jachtów i łodzi, przystanek tramwaju wodnego oraz slip do wodowania jednostek z lądu. A do tego budynek z zapleczem hotelowo-gastronomicznym. A wszystko na europejskim poziomie.

Jednym słowem: wodny Gdańsk rozkwita

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: Gdańsk od strony wody

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo