Aktualności

27 tysięcy PLN dla Zaruskiego

Z radością informujemy o dorobku zbiórki publicznej, która się właśnie zakończyła. Zebraliśmy w sumie 27.546,48 PLN (w tym 20 EUR i 100UAH).

Dzięki temu mogliśmy kupić dobrej klasy odbijacze, resztę bloków linowych oraz elementów takielunku (ściągacze, liny stalowe, kausze i szakle nierdzewne). Teraz gdy tylko wybudowa na to pozwoli możemy stawiać maszty, montować drzewca, takielunek i szyć żagle.Jak pamiętacie zbiórkę tę pierwszy raz prowadziło dla nas stowarzyszenie Związek Miast i Gmin Morskich od marca ub. r. Trzeba przyznać, że ZMiGM to partner godny zaufania, a w zbiórkę która jest sporym wyzwaniem logistycznym i formalnym, włożyli dużo serca. Dlatego jej efekt jest tak okazały.
Wśród darczyńców nie zabrakło naszych sprawdzonych przyjaciół jak STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi czy Hanse Sail z Rostocku. Dołączyli też nowi, zarażeni entuzjazmem innych – m.in broker ubezpieczeniowy Willis Polska SA, która wspólnie z STBU ufundowała wszystkie pozostałe bloki.Ale wielkie wyrazy wdzięczności należą się Wam wszystkim, którzy wrzuciliście do skarbon zbiórki publicznej choć złotówkę. Możecie czuć teraz prawdziwą dumę, że już wkrótce legendarny polski Żaglowiec wróci na morze po części dzięki Wam. Gdy kiedyś odwiedzicie pokład Zaruskiego rozglądajcie się pilnie – kto wie, może znajdziecie ten skrawek liny, kauszy czy szakli, który ufundowaliście. To będzie bardzo miła świadomość.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie okazane w minionym roku, a tych którzy jeszcze nie zdążyli dołączyć do grona przyjaciół Zaruskiego informujemy, że niestrudzony ZMiGM w tym roku będzie prowadził nową zbiórkę publiczną, która zakończy odbudowę tej ważnej dla polskiego żeglarstwa jednostki.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo