Aktualności

Prace nad wybudową idą pełną parą

Na Zaruskim zrobiło się rojno jak w ulu – wykonawcy poszczególnych etapów kontraktu dwoją się i troją nad pomnażaniem efektów swej pracy.

W ostatnim czasie regularnie nawiedzają jacht elektrycy oraz ekipa montująca instalację grzewczą. Oprócz tego trwają prace nad siłownią i wybudową szkutniczą.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach wykonano już część instalacji elektrycznych, widać niemal całą konstrukcję mesy rufowej. W kubryku wyznaczone zostały miejsca na poszczególne koje, gotowa jest zabudowa dziobu; teraz szkutnicy wchodzą do części rufowej. Widać pierwsze schody. Prace są prowadzone w bardzo przemyślany sposób, by wykonanych elementów nie narażać na uszkodzenia czy przedwczesną eksploatację.Dlatego wiele z nich jest przygotowanych do montażu, ale czekają na swoją kolej. Można powiedzieć, że więcej jest gotowe niż to widać. W hali W-14 rozpoczęły się prace nad pokładówkami i prawdopodobnie już za niespełna dwa tygodnie sterówka stanie na pokładzie i będzie można w niej montować okablowanie, urządzenia i sterowniki.
Równolegle szkutnicy biorą się za wykonanie bukszprytu, nowej płetwy sterowej i segarsów. Powoli można myśleć o stawianiu masztów, montażu drzewc i takielunku. Materiały i ludzie są już przygotowani. Potem żagle…

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo