Aktualności

Zaruski kolejny raz z Kusznierewiczem

PEM czyli Program Edukacji Morskiej, którego pomysłodawcą jest Ambasador ds. Morskich Miasta Gdańska Mateusz Kusznierewicz, miał w tym roku drugą edycję.

Choć flota Programu pływać będzie jeszcze przez kilka dni, wczoraj odbyło się oficjalne zakończenie tej edycji.
Po raz kolejny edukacyjna akcja żeglarska zakończyła się sukcesem i około 3500 gdańskich gimnazjalistów miało okazję poczuć się jak prawdziwe wilki morskie. Dla wielu było to pewnie niezwykłe przeżycie i okazja do zainteresowania się żeglarstwem. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozpoczęła się dla niektórych przygoda życia, a ich kontakt z morzem będzie się umacniał. Podczas zajęć młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak rozwijać swe morskie zainteresowania i kontynuować żeglarskie szkolenie. A skoro będą chcieli pływać, muszą mieć na czym. Wierzymy, że odbudowany „Generał Zaruski” także wpisze się w tego rodzaju przedsięwzięcia i jak za dawnych czasów swej służby, będzie kształcił młodych polskich żeglarzy. Aby młodzież mogła się o tym dowiedzieć więcej, w tegorocznej edycji Programu Edukacji Morskiej przekazaliśmy materiały informacyjne o projekcie „Gdańsk ratuje Żaglowiec”. Liczymy na to, że będą nam kibicować na finiszu tego przedsięwzięcia, a w przyszłości skierują swe kroki na pokład Generała.
Organizatorom PEM, Mateuszowi oraz Fundacji Gdańskiej, gratulujemy udanego sezonu i trzymamy kciuki za przyszłe edycje Programu.

Ahoj!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo