Aktualności

Zaruski wśród przyjaciół Gdańska…

Nieco niespodziewanie trafiła się nam miła okazja, by w miniony weekend spotkać się z przyjaciółmi Gdańska, podczas Festiwalu Miast Partnerskich.

Macierzysty port Zaruskiego odwiedziły delegacje Kaliningradu, St. Petersburga, Odessy, Kalmaru, Turku, Sefton, Połocka i Bremy. Z tej okazji, na Targu Węglowym wyrosło miasteczko festiwalowe, a całej imprezie towarzyszyło wiele wspaniałych wydarzeń kulturalnych i promocyjnych, wśród nich międzynarodowe zespoły muzyczne, teatry oraz lokalne narodowe specjały i pyszności.

W tej budującej atmosferze mieliśmy okazję promować dzieło odbudowy Zaruskiego oraz idei edukacji morskiej i żeglarskiej młodzieży. Na naszym stoisku nie zabrakło pamiątek z Żaglowca, materiałów informacyjnych i promocyjnych, płyt-cegiełek z szantami, a skarbona zbiórki publicznej wzbogaciła się o dodatkowe środki na odbudowę jednostki. Wiele osób miało okazję zapoznać się z projektem, wesprzeć go i związać się z nim emocjonalnie.

Mamy nadzieję, że miasta partnerskie Gdańska staną się już w niedalekiej przyszłości areną naszych wspólnych działań żeglarskich i edukacyjnych, budujących wzajemne relacje i międzynarodową przyjaźń.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo