Aktualności

Zaruski w wyśmienitym żeglarskim towarzystwie

Na koniec sezonu mieliśmy okazję skorzystać z gościny w Gdyni i wziąć udział w największej żeglarskiej imprezie tego roku – The Culture 2011 Tall Ships Races Regatta.

Mogliśmy podziwiać wiele pięknych żaglowców, rosyjskie kolosy „Kruzensztern” i „Sedov” oraz holenderski „Gulden Leeuw” (po raz pierwszy w Polsce). Nie zabrakło polskich jednostek jak „Fryderyk Chopin”, „Zawisza Czarny II” (obchodzący podczas zlotu swe 50-lecie) czy „Dar Młodzieży”, który podczas gdyńskiej imprezy otrzymał „Friendship Trophy” – nagrodę dla jednostki, która najbardziej przyczyniła się do promowania idei żeglarskiej przyjaźni.
W poniedziałek, ok. godz. 17:00 odbyła się pożegnalna parada i wody wokół gdyńskiego portu zaroiły się od żagli, a molo i plaże od miłośników tego niecodziennego widoku (ok. 1,5 mln osób odwiedziło tę imprezę).
I w tym doborowym towarzystwie mieliśmy okazję opowiedzieć ludziom o idei ratowania Zaruskiego i umocnienia dzięki temu idei polskiej floty szkoleniowej. Nasze stoisko z pamiątkami, materiałami promocyjnymi i zbiórką publiczną cieszyło się dużym zainteresowaniem i spora liczba tych wydawnictw trafiła w ręce zwiedzających, czyniąc projekt ratowania Zaruskiego bardziej znajomym i bliższym.
Na wielkie podziękowania zasłużyli nasi młodzi przyjaciele z Gimnazjum nr 27 w Gdańsku, którzy pod dowództwem pani Elżbiety Kowalik dzielnie wspierali nas na promocyjnym stoisku.

Podsumowanie oraz sporą porcję materiałów foto i wideo znajdziecie tu Artykuł w Trójmiasto.pl

Choć sezon jeszcze się zupełnie nie zakończył, już teraz możemy uznać go za wyjątkowo udany: z jednej strony odbudowa żaglowca w GSR nabiera tempa i Zaruski kwitnie, a z drugiej udało nam się dotrzeć z informacją o tym przedsięwzięciu, do znacznej rzeszy społeczeństwa. Powoli widać już efekty naszych promocyjnych starań, co dodaje nam wigoru i pozwala z zapałem planować kolejny sezon.

Bywajcie!!!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo