Aktualności

V Regaty o Puchar Mariny za nami!

Tytuł mógłby sugerować, że “Generał Zaruski” wziął udział w tegorocznych V Regatach o Puchar Mariny Gdańsk ;) .

Ale na razie nasz udział w tej wspaniałej żeglarskiej imprezie, był możliwy jedynie w promocyjnej formie. Mamy nadzieję że w następnych latach nasza gdańska flagowa jednostka będzie już mogła stanąć pod pełnymi żaglami na tej i innych imprezach.

Na razie jednak promowaliśmy dzieło odbudowy Zaruskiego za pomocą zdjęć, plakatów, ulotek oraz skarbony, zachęcając do wzięcia udziału w zbiórce publicznej prowadzonej przez ZMiGM.

Sama impreza od strony żeglarskiej i organizacyjnej udała się znakomicie. Wystartowało w niej 30 jednostek. Żeglarze walczyli w trzech klasach: ORC International, KWR i turystycznej. Regaty posiadały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są zaliczane do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej i Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Pierwszego dnia, w sobotę rozegrane zostały dwa wyścigi. Jeden krótki przy molo w Brzeźnie, zaś trasa drugiego, dłuższego prowadziła aż do molo w Sopocie. Pierwszy dzień rywalizacji nie był najłatwiejszy dla startujących załóg. Chociaż nie wiało mocno, maksymalnie ok. 3 stopni, to we znaki dawały się zimno i padający deszcz. Drugiego dnia warunki do żeglowania znacznie się poprawiły. Przy słonecznej pogodzie i umiarkowanym zachmurzeniu załogi mogły liczyć również na doping publiczności zgromadzonej na molo w Brzeźnie oraz na plaży.

Jak widać sezon żeglarski w pełni, a już za tydzień zlot Baltic Sail, na którym spodziewamy się Was widzieć :)

AHOJ!!! :)


» Szukaj

» Pogoda

» Wideo