Aktualności

Zaruski ma już nowe maszty

Z satysfakcją informujemy, że zakończył się proces budowy nowych masztów i drzewców ruchomych dla “Generała Zaruskiego”.

Przypomnijmy, że w drodze zamówienia publicznego kontrakt ten realizowała firma Complex Jacht. Do wyprodukowania i dostarczenia było 8 elementów: bomy – grota, foka i bezana, gafle – grota i bezana, stenga grotmasztu oraz dwa maszty – grotmaszt i bezanmaszt. W tym tygodniu otrzymaliśmy ostatni, największy i najmasywniejszy z nich – grotmaszt. Sporej wielkości drewniana kolumna, masywna i jednorodna. Firma Complex Jacht dołożyła wszelkich starań, by konstrukcja i wykonanie masztów oraz drzewców było perfekcyjne, co możecie obejrzeć na zdjęciach.Skoro są maszty, to będą i żagle. Ale to dopiero po zwodowaniu kadłuba, do którego coraz bliżej. Zobaczcie sami jak wygląda już Zaruski – pokład prawie ułożony, poszycie w części nadwodnej jest szlifowane i przygotowywane do konserwacji i uszczelniania. Do wymiany pozostaje jedynie niewielka jego ilość w części dennej – taka jest decyzja Polskiego Rejestru Statków, którego inspektor przeprowadził eksperckie oględziny przed kilkoma tygodniami.
Odbudowywany kadłub niemal jak mityczny Feniks, każdego dnia podnosi się z popiołów odzyskując właściwą kondycję. Dobrze idzie… :)

Bywajcie! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo