Aktualności

Z pieśnią na ustach czyli Shanties 2011

Po tym jak naszą reporterkę Olę Miłosz pomyślne wiatry przywiały z powrotem do Trójmiasta, mam dla Was relację z niedawnego festiwalu “Shanties 2011″ w Krakowie.

Dzięki uprzejmości i gościnności Klubu Morskiego “Szkwał” byliśmy tam z promocją odbudowy Zaruskiego.Ola pisze:
“30 lat Shanties w Krakowie, 30 wspaniały festiwal, wspaniali wykonawcy i cudowna publiczność. Shanties to niezapomniane przeżycie. Najpierw ogląda się zespoły i zachwyca muzyką, a później spotyka się wykonawców na korytarzu lub w barze. Zawsze chętnie zamienią z Tobą kilka słów. Każdy koncert uświetniają żeglarskie teksty, żarty a także historie z morza wzięte. Oprócz szantymenów podczas festiwalu można było spotkać żeglarskie osobistości jak kpt. Andrzeja Mendygrała (Kapitan Sts Chopin) oraz wielu wilków morskich, którzy nie tylko z Polski ale i z całej Europy przybyli tłumnie do Krakowa. Koncerty kończyły się około 1 w nocy, ale w budynku Rotundy, do wczesnych godzin porannych można było usłyszeć fanów muzyki szantowej śpiewających swoje ulubione utwory, często wspólnie z ich autorami :) . Wszystkich połączyła muzyka i przyjacielska atmosfera bez żadnych barier wiekowych, czy językowych”.
Tak projekt “Gdańsk ratuje Żaglowiec” zadebiutował podczas jednego z najsłynniejszych festiwali szantowych. Wszystko dzięki gościnności organizatorów oraz entuzjastów dzieła odbudowy Zaruskiego z Klubu Morskiego “Szkwał”. Naszym przyjaciołom z Krakowa dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wierzymy, że to nasze nie ostatnie spotkanie.

Ahoj!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo