Aktualności

Znakomici goście Zaruskiego

Choć aura daje nam się we znaki, na początku tygodnia nasze serca rozgrzały bardzo miłe odwiedziny.

Mieliśmy okazję gościć na kadłubie Per’a-Inge Lindqvist’a, przewodniczącego Rady Kulturalnej organizacji EMH (European Maritime Heritage), przewodniczącego Swedish Sailing Ship Association, eksperta Muzeum Morskiego w Karlskronie, a prywatnie wielkiego miłośnika tradycyjnego żeglarstwa i jednostek, armatora.

Prezes Lindqvist bardzo pozytywnie ocenił realizowany przez nas projekt odbudowy Zaruskiego oraz rzetelność i jakość prac remontowych prowadzonych na kadłubie przez pucką firmę Complex Jacht. “Jestem przekonany” – wielokrotnie padało z ust Per’a-Inge, odnośnie założeń i sposobów prowadzonej przez nas restauracji jednostki. Cieszy nas opinia tej klasy fachowca, człowieka o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, który świadectwo naszego dzieła przedstawił szwedzkiemu i europejskiemu środowisku armatorów starych żaglowców.

Miejsce remontu Zaruskiego odwiedzili także znakomici gdańscy żeglarze i armatorzy starych jachtów – kpt. Waldemar Heisler (Bryza H) i Jerzy Wąsowicz (Antica). Towarzyszył nam także Michał Kaczorowski, redaktor naczelny portalu Trojmiasto.pl, zapalony miłośnik żeglarstwa. Miło było patrzeć, jak te wilki morskie z zachwytem oglądają i pieszczotliwie dotykają nowych elementów zładu czy poszycia Zaruskiego. Nasłuchaliśmy się też wielu komplementów pod adresem Complex Jachtu, od których Sebastian Kulling (właściciel firmy) lekko się rumienił dziękując za uznanie. Nikt lepiej nie zna realiów związanych z odbudową, eksploatacją i utrzymaniem starych tradycyjnych jednostek, niż nasi goście. Pochwały z ich ust to najlepszy dowód na to, że wszystko zmierza w dobrą stronę. I oby tylko aura była dla nas litościwa… :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo