Aktualności

ABC Żeglarstwa za nami

Zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu podstaw żeglarstwa, zorganizowana przez "Akademię żeglarską Zaruskiego".

Założeniem kursu było zapoznanie uczestników z podstawami żeglarstwa, ukazanie jego walorów, wreszcie zachęcenie do rozpoczęcia żeglarskiej praktyki i doskonalenia.
Oprócz poznania budowy gdańskiego żaglowca oraz działania urządzeń jachtowych "w realu", młodzież nauczyła się między innymi nanosić pozycję geograficzną, wyznaczać kurs drogi czy rozpoznawać znaki nawigacyjne, zarówno na mapie tradycyjnej jak i elektronicznej. Nie obce jest im teraz również funkcjonowanie radaru, urządzenia Navtex, systemu AIS czy radiotelefonu UKF.
Dodatkowo kursanci dowiedzieli się jak żeglować bezpiecznie, czyli przede wszystkim co robić by do wypadków nie doszło, a gdy te już się wydarzą, jak zwiększyć nasze szanse na przetrwanie - w jaki sposób korzystać z pasów bezpieczeństwa, tratw ratunkowych, radiopławy EPIRB czy transpondera radarowego.
Wreszcie uczestnicy zostali zaproszeni na rejsy organizowane w ramach projektu unijnego MAST, oczywiście pod warunkiem, że wezmą udział w warsztatach przygotowawczych. Wszyscy byli bardzo z tego faktu zadowoleni i zarzekali się, że bardzo chcą z nami popłynąć. Trzymamy za słowo :).

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo