Aktualności

Zarobiliśmy dla WOŚP 1.240,37 zł

Zakończyły się aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na które przekazaliśmy w tym roku dwa cenne zestawy pamiątek i atrakcji związanych z STS Generał Zaruski.Pamiątkowa cegiełka wykonana ręcznie z oryginalnej dębowej planki poszycia burt STS Generał Zaruski, trafi do rąk znanego nam z poprzednich finałów WOŚP, p. Mirosława Jakubka, który od lat kibicuje projektowi rewitalizacji Zaruskiego i wspiera nas w naszych akcjach na rzecz WOŚP.
Kolejny raz nasz zestaw pamiątek trafi w dobre ręce. Pan Mirosław jest bowiem wychowawcą młodzieży, trenerem żeglarstwa, sędzią PZŻ i zapalonym żeglarzem z wieloletnią praktyką na żaglowcach (Pogoria, Chopin i Głowacki). W 2008 r samotnie przepłynął w 33 dni Atlantyk na jachcie Hunter 324 (9,3m dł). Na co dzień jest kapitanem na statku typu DP, prowadzącym badania naukowe na morzu.

Natomiast w wakacyjny rejs na pokładzie Zaruskiego, popłynie z nami p. Artur Pawłoszek z Lubonia, który od lat wspiera dzieło WOŚP, poprzez licytację różnych oryginalnych atrakcji i aktywności. Rok temu wygrał rejs łodzią patrolową Straży Granicznej, którą mknął po Bałtyku z prędkością jakiej nie powstydziłby się niejeden samochód :).
Tym razem wybierze się w rejs tradycyjnym żaglowcem oraz planuje spędzić w Gdańsku dłuższy urlop.
To dobry przykład jak łączyć przyjemne z pożytecznym.

Zwycięzcom dziękujemy za udział a aukcjach i determinację, gratulujemy tryumfu i zapraszamy po odbiór nagród :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo