Aktualności

Zaruski z wizytą u Zaruskiego :)

W piątek załoga oraz Biuro Armatorskie STS Generał Zaruski, udali się z wizytą w gościnne progi gdańskiego Gimnazjum nr 27 im. Mariusza Zaruskiego.

Czas płynie szybko i okazało się, że nasze pamiętne pierwsze tak uroczyste spotkanie z młodzieżą tej szkoły i udziałem Mateusza Kusznierewicza, miało miejsce już 4 lata temu. Nie do wiary...Ale w międzyczasie nasza współpraca z Gimnazjum im. Zaruskiego kwitła. Jej młodzież i nauczyciele wspierali nas podczas wielu imprez promocyjnych, pomagali na jachcie, wreszcie żeglowali w ramach unijnego projektu MAST i nie tylko. Cieszy fakt, że wbrew powszechnej opinii o tym że młodzież szkolna interesuje się tylko tym jak wymigać się od zajęć WF, czy pobawić w domu elektronicznymi gadżetami, gimnazjaliści "od Zaruskiego" dają dowód że idea patrona ich szkoły, jest im bliska nie tylko od święta.Tym razem młodzież miała okazję spotkać się z kpt. Jerzym Jaszczukiem, który uraczył ich porcją morskich opowieści i podsumował miniony sezon. Piotr Królak, oficer programowy, przedstawił dorobek projektu MAST i zasady rekrutacji do przyszłych rejsów. Młodzież poznała także najbliższe plany i została zaproszona do udziału w zajęciach podczas ferii i kursów żeglarskiego ABC.
Nie obyło się bez opowieści o historii żaglowca i dziele jego odbudowy, które przedstawił kier. Biura Armatorskiego Krzysztof Dębski, okraszając to projekcją filmu z historycznego pierwszego po odbudowie rejsu do Ekenas w Szwecji, gdzie jednostka została wybudowana w 1939 r. Rozdano także foldery i pamiątkowe wlepki z logo żaglowca.Cieszy to że gen. Mariusz Zaruski ma w Gdańsku szkołę, której dyrekcja i nauczyciele starają się zaszczepić swym wychowankom, zainteresowanie morzem, żeglarstwem i ponadczasowymi wartościami.
Kibicujemy takim staraniom z całych sił!

Gdańskiemu gimnazjum dziękujemy za ciepłe przyjęcie i mówimy - do zobaczenia! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo