Aktualności

Zaruski w doku

Zaruski znów mógł liczyć na wyjątkową gościnę w REMONTOWA SA, która przez 4 lata była najaktywniejszym partnerem jego odbudowy.

Można by nawet zażartować, że już się za nami w stoczni stęsknili, bo gdy tylko zwróciliśmy się do nich z prośbą o pomoc w operacji dokowania jednostki, poczuliśmy się jakbyśmy składali wizytę przyjacielowi, na którego zawsze możemy liczyć. Gdzie się pojawiliśmy, na którymkolwiek ze znanych sobie wydziałów, witały nas znajome osoby, które deklarowały swoją sympatię i zainteresowanie dla zaplanowanych prac. A skoro o tym mowa, zamierzamy w stoczni dokonać konserwacji kadłuba (malowanie burt, wodnicy, dna, nadburcia), gruntownie przeczyścić zęzy (otwierając otwory rewizyjne poszczególnych przedziałów), wysuszyć je i pomalować. Chcemy również przesunąć drobną część balastu wewnętrznego - z dziobu, w kierunku rufy.
Pogoda jak na razie sprzyja tym wszystkim zadaniom i planom i oby się to utrzymało przez następnych kilka dni. Tak pomyślna aura o tej porze roku jest nieczęstym zjawiskiem i żartujemy sobie, że to rekompensata za te zimy, gdy staliśmy pod zadaszeniem, a mrozy i śniegi potrafiły się zacząć już w październiku.
Dzięki zaplanowanym operacjom mamy też okazję zobaczyć stan poszycia burt i dna oraz elementów takich jak śruby napędowe, urządzenia pomiarowe (echosonda, log), czy składniki systemu ochrony katodowej.
Kadłub żaglowca zostanie także przygotowany do zimy, co dla drewnianej jednostki zimującej w wodzie, ma zasadnicze znaczenie.

Trzymajcie więc kciuki za pomyślną aurę i myślcie o nas ciepło! :)


» Szukaj

» Pogoda

» Wideo