Aktualności

Ratując Żaglowiec pomagamy innym

Projekt “Gdańsk ratuje Żaglowiec” nie pierwszy raz angażuje się w ważne społecznie przedsięwzięcia i akcje.

W styczniu wsparliśmy dzieło WOŚP, podczas Baltic Sail akcję “30 tysięcy pocztówek na 30-lecie Solidarności”, a teraz pomagamy Fundacji RC, biorąc udział w charytatywnej akcji “Zeszyt dla ucznia”. W tym celu przekazaliśmy 10 płyt CD limitowanego albumu “Szantymeni wspierają Generała Zaruskiego”, który od festiwalu “Szanty pod Żurawiem” cieszy się dużym powodzeniem. Płyty te oraz wiele innych przedmiotów znajdą swych nowych właścicieli podczas V Festynu “Zeszyt dla ucznia”, który odbędzie się 24.08.2010r. o godz. 17:00 na terenie Gdańskiego Domu Organizacji Pozarządowych przy Al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Podczas dotychczasowych czterech festynów organizatorom udało się zebrać 50000 zł. Zakupiono za nie wyprawki szkolne oraz podręczniki dla 520 dzieci, wytypowanych przez gdański MOPS oraz przekazano dary dla 80 dzieci z terenów wiejskich.
Projekt “Gdańsk ratuje Żaglowiec” na co dzień sam zwraca się do społeczeństwa o wsparcie dzieła odbudowy zasłużonego Żaglowca, dlatego jeszcze lepiej rozumiemy sytuację osób i instytucji niosących bezinteresowną pomoc potrzebującym. Cieszymy się że możemy wnieść swój skromny wkład do tej ważnej inicjatywy i mamy nadzieję że w tym roku organizatorom uda się zebrać jeszcze więcej środków, by pomóc jeszcze większej ilości dzieci.
Zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w Festynie i wsparcia tej cennej inicjatywy. Szczegóły można znaleźć na stronie NGO Zeszyt dla ucznia

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo