Aktualności

“Zaruski” rośnie w oczach

Prace remontowe na kadłubie “Generała Zaruskiego” idą pełną parą. Już niemal całkowicie zniknął stary pokład oraz uszkodzone i zniszczone elementy zładu.

Pozostało jeszcze tylko pół metra pokładu nad stalową grodzią wodoszczelną, która będzie usuwana w dalszej kolejności, ponieważ stanowi element wzmacniający obecnie konstrukcję kadłuba. Do wymiany pozostało tylko kilka wręgów na rufie, które wymagają parowania materiału i modelowania kształtu. Firma Complex Jacht czekała na odpowiedni materiał z Niemiec, który właśnie nadjechał i już wkrótce ten trudny odcinek zostanie naprawiony.
Jak widzicie na zdjęciach, gotowy, naprawiony zład i pokładniki to już 2/3 kadłuba jednostki. Do naprawy została sama rufa (choć też już nie cała). Ale to co bardzo cieszy, to opinia inspektora PRS, który regularnie wizytuje kadłub, weryfikując prowadzone prace. Bardzo pochlebnie wyraża się on o jakości prowadzonych prac i stanie kadłuba. Cieszymy się, że do odbudowy jachtu zatrudniliśmy najlepszych szkutników, którzy każdego dnia dają dowód swego zawodowego kunsztu i troski o przyszłą kondycję statku.
Równolegle rusza produkcja masztów, Stowarzyszenie “Edukacja Pod Żaglami” kupuje pierwsze bloki za środki zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki publicznej, a my nie ustajemy w wysiłkach promocyjnych – właśnie gościliśmy w letniej redakcji “Polski Dziennika Bałtyckiego” na Długim Targu (szukajcie dużej publikacji na ten temat na łamach gazety), a dwa kolejne weekendy miną pod znakiem żagli w Gdańsku, gdzie nie może nas zabraknąć. W dniach 20-22.08.2010r. odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski (w ich ramach Regaty o Puchar Dyrektora MOSiR), a w terminie 27-29.08.2010r. bardzo malownicza i tchnąca żeglarską nostalgią impreza – IV Zlot Oldtimerów. Na Motławie pojawią się piękne stare jachty i żaglowce, a mieszkańcy i goście Gdańska będą mieli okazje do udziału w licznych imprezach towarzyszących.
Już teraz polecam Waszej uwadze te wydarzenia – do zobaczenia!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo