Aktualności

Nabieramy rozpędu

Mamy kalendarzowe lato, poprawia się pogoda (i oby tak zostało), a sezon promocji projektu “Gdańsk ratuje Żaglowiec” rozkręca się na dobre.

W miniony weekend promowaliśmy odbudowę Zaruskiego podczas Regat o Puchar Mariny, wczoraj gościliśmy u siebie przedstawicieli francuskiego środowiska żeglarskiego, a od dziś za pośrednictwem delegacji gdańskiego Urzędu Miejskiego będziemy obecni na międzynarodowym Zjeździe Hanzy w Parnu (Estonia).
Nasi francuscy przyjaciele (z miast Lorient i Le Havre oraz Narodowej Szkoły Żeglarstwa w Quiberon) z podziwem oglądali kadłub Zaruskiego w GSR, gdzie są prowadzone prace. Przyznać trzeba że w ciągu tych kilku dni jakie upłynęły od ostatniej wizyty, znów było czym nacieszyć wzrok.
Jak też zapewne zauważyliście ruszyła nowa strona projektu. Za stworzenie i hosting dotychczasowej chcielibyśmy gorąco podziękować firmie EXCELO, która przez ponad rok pomagała nam szerzyć ideę ratowania zasłużonego polskiego Żaglowca w Internecie. Nowa strona została w ramach non-profitowej współpracy wykonana przez firmę HolonGlobe, która dodatkowo będzie ją utrzymywała na swoich serwerach. Prace nad stroną trwały kilka miesięcy, ale oddanie sprawie ze strony HolonGlobe zaowocowało efektem, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że nowa strona przypadnie Wam do gustu, a jej bardziej rozbudowany i plastyczny interfejs pozwoli nam komunikować wszystkie informacje dot. projektu “Gdańsk ratuje Żaglowiec” zarówno teraz – na etapie odbudowy Zaruskiego, jak i potem, gdy będzie on już w morskiej służbie.
A już dziś Waszej uwadze polecamy kolejne wielkie żeglarskie wydarzenie, które odbędzie się w Gdańsku w drugi weekend lipca (08-11.07.). W tegorocznym “Baltic Sail” czeka na Was wiele atrakcji, ale o tym będzie jeszcze okazja napisać. Szczegóły na stronie Baltic Sail

Pozdrawiam i do zobaczenia!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo