Aktualności

Organizatorzy “Baltic Sail” wspierają projekt rewitalizacji

Prezentacja projektu "Gdańsk ratuje żaglowiec" podczas obchodów Europejskiego Dnia Morza.

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Morza MOSiR w Gdańsku na seminarium pt. “Pływające dziedzictwo morskie”, poświęconemu zabytkowym statkom i okrętom zaprezentował zebranym gościom projekt “Gdańsk ratuje żaglowiec”. Była to jedna z kilku prezentacji z wielu zakątków Europy.
Tuż po prezentacji nastąpiła bardzo miła uroczystość. Miasta zrzeszone wokół idei „Baltic Sail” organizatorzy zlotu (Gdańsk, Karlskrona, Rostok, Kłajpeda, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście), reprezentowane przez Dyrektora Biura Hanse Sail z Rostoku Holgera Bellgardta przekazały kwotę 2012 euro na wsparcie dzieła odbudowy zasłużonego polskiego żaglowca. Symboliczny czek odebrał Dyrektor MOSiR w Gdańsku, Leszek Paszkowski, który na ręcę Pana Bellgardta przekazał wyjątkową pamiątkę – fragment planki z odbudowywanego żaglowca.

2012 euro na ratowanie Zaruskiego, fot. Andrzej Radomski

2012 euro na ratowanie Zaruskiego, fot. Andrzej RadomskiKwota 2010 euro nawiązuje do planowanej daty oddania jednostki do eksploatacji, na wiosnę 2012 r. Donacja ta jest wyrazem ponadnarodowej troski o ratowanie i zachowanie od zapomnienia pływającego dziedzictwa morskiego regionu Morza Bałtyckiego.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo