Aktualności

2012 EUR na odbudowę Zaruskiego od Baltic Sail

Gdańsk to morze, a morze to Gdańsk. Dlatego właśnie tu będziemy hucznie świętować Europejski Dzień Morza.

To jedna z wielu innych morskich i gdańskich imprez, jak choćby III Światowy Zjazd Gdańszczan oraz VII Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na dwudniowe obchody Europejskiego Dnia Morza (19-20.05.2010 r.), podczas których będziemy aktywnie promować projekt rewitalizacji “Generała”. Już w środę, w Centralnym Muzeum Morskim odbędzie się międzynarodowe seminarium pt. “Pływające dziedzictwo morskie”, poświęcone zabytkowym statkom i okrętom. Będziemy mieli okazję zobaczyć marynistyczne prezentacje z wielu zakątków Europy, wśród nich poświęconą idei ratowania zasłużonego polskiego żaglowca s/y Generał Zaruski. Jakby tego było mało, tuż po prezentacji nastąpi bardzo miła uroczystość. Miasta zrzeszone wokół idei „Baltic Sail” przekażą kwotę 2012 euro na wsparcie dzieła odbudowy zasłużonego polskiego żaglowca.

Kwota nawiązuje do planowanej daty oddania jednostki do eksploatacji, na wiosnę 2012 r. Środki przekaże osobiście Holger Bellgardt – Dyrektor Biura Hanse Sail z Rostoku, w imieniu wszystkich miast organizatorów zlotów żeglarskich „BALTIC SAIL”. Do organizacji należą: Gdańsk, Karlskrona, Rostok, Kłajpeda, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście.

Jest to wyraz ponadnarodowej troski o ratowanie i zachowanie od zapomnienia pływającego dziedzictwa morskiego regionu Morza Bałtyckiego. Seminarium odbywa się w godz. 10-16 w gmachu CMM, a prezentacja idei ratowania Zaruskiego oraz uroczyste przekazanie wsparcia ze strony Baltic Sail będzie miało miejsce o godz. 15:20-16:00. Będziemy także obecni na “Festynie Morskim”, który odbędzie się w dniu następnym (20.05.) pod budynkiem CMM oraz na VII Gdańskim Otwarciu Sezonu w dniu 22.05.2010 r. Spodziewamy się wówczas gościć na naszym stoisku wielu gdańszczan i turystów, zainteresowanych morskim obliczem Miasta oraz projektem ratowania Zaruskiego.

Jak widzicie czeka nas bardzo aktywny i bogaty tydzień – zapraszamy!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo