Aktualności

“Zaruski” nie zimuje

Pomimo niesprzyjającej aury, szkutnicy firmy Complex Jacht starają się maksymalnie wykorzystać czas i unikać przestojów spowodowanych mrozami.

Niskie temperatury nie pozwalają na stosowanie klejów, impregnatów i innych preparatów chemicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by w stolarni prefabrykować dalsze elementy zładu, które będą wymieniane, gdy aura się poprawi. Obecnie produkowane są wręgi oraz planowany jest delikatny demontaż części rufowej. Pozwoli to na wymianę wzdłużnej belki nawisu rufowego (tzw. strzałki).

Równocześnie projekt “Gdańsk ratuje Żaglowiec” szykuje się pełną parą do nowego sezonu promocyjnego. Wzorem roku ubiegłego pragniemy wziąć udział w wielu znaczących imprezach żeglarskich, targowych, turystycznych i kulturalnych zarówno w Gdańsku, w kraju i za granicą. Planujemy promować ideę odbudowy legendarnego polskiego żaglowca m.in. na Gdańskim Otwarciu Sezonu Żeglarskiego, podczas Europejskiego Dnia Morza, na Targach Turystycznych w Berlinie, Zjeździe Hanzy w Estonii, regatach o Puchar Mariny Gdańsk, Baltic Sail, podczas IV Zlotu Oldtimerów oraz na targach Polyacht.

Zaczynamy już za miesiąc udziałem w warszawskich targach “Wiatr i Woda” (11-14.03.2010 r.). To impreza mająca ambicje stać się polskim “Boot Duesseldorf”. Byliśmy tam w zeszłym roku i rzeczywiście cenimy sobie sobie tamtejszą atmosferę, potencjał i możliwości. Tym razem będzie nas wspierał Ambasador Morski Gdańska, Mateusz Kusznierewicz, z którym wspólnie zaprezentujemy projekt na głównej scenie. Pobyt na targach będzie też okazją do poznania oferty części, akcesoriów i osprzętu, który będzie nam potrzebny na kolejnych etapach odbudowy “Zaruskiego”.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo