Aktualności

Trwa publiczna zbiórka pieniędzy na rewitalizację “Zaruskiego”

Podsumowaliśmy pierwszy sezon zbiórki publicznej na odbudowę “Generała” – zebraliśmy już ponad 3500 zł.

Akcja była prowadzona do skarbon stacjonarnych (wraz ze stosownym pozwoleniem od MSWiA) podczas odbywających się w sezonie imprez o charakterze żeglarskim (zloty, festiwale, targi itp.). Była to nasza pierwsza wspólna, z naszym partnerem – Stowarzyszeniem Edukacja Pod Żaglami, zbiórka, w której przecieraliśmy szlaki, otwieraliśmy drzwi i uczyliśmy się “kwestarskiego rzemiosła”.

W tym czasie mieliśmy wiele ciekawych spotkań, rozmów i dowodów wsparcia. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Jednocześnie pod koniec wakacji EPŻ otrzymał z Ministerstwa pozwolenie na zbiórkę aktywną, “mobilną” – do puszek kwestarskich, którą to formę uważamy za bardziej efektywną. W nowym sezonie będziemy ją jeszcze skuteczniej realizować. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi kwestującego z potencjalnym darczyńcą, jest okazja do wytworzenia ważnej dla odbudowy żaglowca atmosfery sentymentalnego zaangażowania.

Aktualnie rusza remont kadłuba. Jest już gotowa dokumentacja technicznej odbudowy jachtu, prowadzone są rozmowy z Gdańską Stocznią Remontową oraz podwykonawcami, gromadzimy oferty na materiał.

Na stronie projektu oraz w zaprzyjaźnionym serwisie www.classicboat.pl jest pełna informacja o sposobie finansowego wsparcia odbudowy “Generała Zaruskiego”- gorąco zachęcamy do wsparcia projektu.”

» Stan konta na dzień 30 września 2009: 17.962,12 PLN.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo