Aktualności

Tchnąć ducha w stare deski

Gdańskie warsztaty z Andersem Bergiem, międzynarodowym ekspertem od renowacji starych żaglowców.

Jak przeprowadzić w praktyce coś, czego jeszcze nikt w Polsce nie robił? Na to pytanie mają odpowiedzieć warsztaty dla samorządowców i osób związanych z projektem rewitalizacji zabytkowego żaglowca T/S GENERAŁ ZARUSKI.

Warsztaty, w dniach 21-22 lipca w Centralny Muzeum Morskim w Gdańsku (ul. Ołowianka 9-13), poprowadzi Anders Berg ze Szwecji, międzynarodowy ekspert w dziedzinie rewitalizacji starych żaglowców. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się prezentacją projektu rewitalizacji szkunera Linea ze Szwecji, następnie, podczas dyskusji będą rozpatrywane problemy rewitalizacji żaglowca T/S GENERAŁ ZARUSKI w kontekście praktyki realizacji podobnych projektów w Europie.

Wykład Andersa Berga i warsztaty, już wstępnie wzbudziły duże zainteresowanie realizatorów projektu T/S GENERAŁ ZARUSKI oraz samorządowców. Wśród osób, które wyraziły chęć uczestnictwa w debacie są między innymi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, jego zastępcy, Andrzej Bojanowski i Wiesław Bielawski, a także Mieczysław Struk, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. Obecny będzie także Jerzy Litwin, dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego, który użyczył gościny warsztatom na terenie muzeum na Ołowiance.

Organizatorzy przewidzieli możliwość spotkania dla mediów – odbędzie się ono 22 lipca o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku (ul. Ołowianka 9-13).

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo