Aktualności

Ostatni rejs w sezonie

Dziś w ostatni w sezonie żeglarskim 2013 rejs na STS Generał Zaruski, wypływają zaprawieni żeglarze - instruktorzy, ratownicy i ekipa Mariny Gdańsk.Październikowa aura potrafi zaskoczyć na Bałtyku, dlatego w 5-dniowy rejs o tej porze roku wypływają zaprawieni żeglarze i wodniacy. I choć prognozy są raczej pomyślne, na Zaruskiego zamustrowali dziś instruktorzy gdańskiego Programu Edukacji Morskiej i Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza, ratownicy MOSiR strzegący w letnim sezonie gdańskich plaż oraz ekipa Mariny Gdańsk, której żeńska część tryumfowała w tegorocznych, pierwszych regatach Zaruski CUP.
Plan rejsu zakłada wizytę w Kłajpedzie, ale nie wykluczone jest że żaglowiec popłynie na północ z zamiarem odwiedzenia urokliwego szwedzkiego Visby na wyspie Gotland. Wszystko zależy od siły i kierunku wiatru i ostateczna decyzja może być podjęta w ostatniej chwili. W końcu chodzi po prostu o morską przygodę i żeglowanie, a nie wizytę w jakimś wybranym porcie.
Samej jednostce oraz załodze życzymy pomyślnych wiatrów i wspaniałych żeglarskich przeżyć, a Was zapraszamy do śledzenia przebiegu rejsu w okienku TRACKING na stronie głównej naszego serwisu.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo