Aktualności

“Generał Zaruski” na targach Wiatr i Woda

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów “Wiatr i woda”w Warszawie, na których będziemy mieli zaszczyt przedstawić projekt „Generał Zaruski” - Gdańsk ratuje żaglowiec.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów “Wiatr i woda” w Warszawie, na których będziemy mieli zaszczyt przedstawić projekt „Generał Zaruski” - Gdańsk ratuje żaglowiec. Szczególną atrakcją stoiska będzie oryginalna, ważąca ponad 300 kg ręczna, handszpakowa winda kotwiczna. Przedstawimy również inne elementy wyposażenia żaglowca, między innymi koło sterowe, kompas i dzwon. Umożliwimy Państwu zapoznanie się z niezwykłą historią jachtu, biografią patrona - gen. Mariusza Zaruskiego, dokumentacją techniczną oraz innymi informacjami dotyczącymi żaglowca.
Chcielibyśmy szczególnie zaprosić na targi osoby, które w ciągu wielu lat służby żaglowca pływały na nim i mogą przyczynić się do odtworzenia historii jachtu i jego załóg. Liczymy na wspomnienia, relacje z rejsów, stare fotografie.

Targi odbędą się w dniach 12-15.03.2009 (czwartek - niedziela) w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Będą czynne w godz. 10:00-1800 (w niedziele do 17:00). Organizatorem pobytu „Generała Zaruskiego” na targach jest Stowarzyszenie “Edukacja pod Żaglami”. Znajdą nas Państwo na stoisku nr 19B. W sobotę od godziny 12:00 w sali C odbędzie się prezentacja multimedialna oraz krótka prelekcja, następnie można będzie zadawać pytania osobom bezpośrednio zaangażowanym w projekt ratowania żaglowca. Więcej szczegółów dotyczących targów (m.in. mapka dojazdu) znajduje się na stronie http://www.wiatriwoda.pl/

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo