Aktualności

“Generał Zaruski” w Warszawie

Warszawskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji “Wiatr i Woda”, odbywające się w dniach 12-15 marca, okazały się świetną okazją do zaprezentowania projektu “Generał Zaruski - Gdańsk ratuje żaglowiec”.

Szczególną atrakcją stoiska była oryginalna, ważąca ponad 300 kg ręczna, handszpakowa winda kotwiczna. Przedstawiono również inne elementy wyposażenia żaglowca, między innymi koło sterowe, kompas i niedawno odzyskany dzwon. Uwagę zwiedzających przyciągał także piękny model żaglowca. Na targach obecny był dyrektor MOSiR w Gdańsku, Leszek Paszkowski.Projekt odbudowy żaglowca zwrócił uwagę nie tylko żeglarzy niegdyś pływających na „Zaruskim”, lecz również innych osób zainteresowanych losami jednostki. Młodsi mogli dowiedzieć się, jak wyglądało życie na tradycyjnym, szkoleniowym jachcie, starsi natomiast z chęcią dzielili się swoimi wspomnieniami z rejsów na “Generale Zaruskim”.

Wolontariusze Stowarzyszenia „Edukacja pod Żaglami”, które jako partner MOSiR w Gdańsku przygotowało i obsługiwało stoisko, chętnie przekazywali zwiedzającym informacje na temat historii i stanu obecnego “Generała Zaruskiego”.

Udział żaglowca w targach cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Nasze stoisko odwiedziły ekipy programu “Kawa czy herbata” oraz “Teleexpressu”. Informacje ukazały się także w kilku portalach trójmiejskich.

Śmiało można stwierdzić, że promocja projektu “Gdańsk ratuje żaglowiec” podczas targów była akcją potrzebną i udaną. Mamy nadzieję, że życzliwość osób, którym los “Generała Zaruskiego” nie jest obojętny, stworzy wokół projektu pozytywną atmosferę i pozwoli zakończyć akcję odbudowy żaglowca sukcesem.

Kolejnym wydarzeniem, podczas którego zaprezentowane zostaną losy “Generała Zaruskiego”, będą “Kolosy”, organizowane w dniach 20-22 marca w gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Serdecznie zapraszamy.foto: Piotr Jabłoński

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo